07. 04. 2020
   
Písmo

INFORMÁCIE PRE TURISTOV

Turistické informácie

Na tejto stránke môžete nájsť mapu obce, zobraziť si turistické mapy, či cykloatlas.

Ďakujeme projektu www.oma.sk za možnosť zdieľať s Vami potrebné informácie prehľadne a rýchlo.

http://remetske-hamre.oma.sk

 

     Rozvoju turistiky vo Vihorlatských vrchoch napomohla existencia kúpeľov v neďalekých Sobranciach - kúpeľní hostia (predovšetkým od druhej polovice 19. storočia) s obľubou chodievali na výlety do okolitých lesov i k samotnému jazeru. 

     Návštevnosť výraznejšie vzrástla po výstavbe lesnej úzkorozchodnej železničky na trase Remetské Hámre - Morské oko. Pozornosť si zaslúži najmä výlet členov Karpatského uhorského spolku z Prešova do Vihorlatských vrchov v roku 1886 - vtedy totiž vznikli prvé fotografie Morského oka a Sninského kameňa.

     Morské oko bolo prístupné z troch smerov turistickými chodníkmi. Najľahší výstup smeroval z juhu (z Remetských Hámrov) a z východu (od Uble cez Strihovecké sedlo), najťažší, ale zároveň najkrajší prístup bol zo severu (zo Zemplínskych Hámrov cez Sninský kameň).

profil rh-podhoro

 

profil rh-sninsk kame-1

     V súčastnosti je morské oko dostupné pre peších turistov, cykloturistov i pre motorové vozidlá. (Buraľ a kol., 2007, str. 12)  

    Výber najvhodnejšej trasy nechávame na Vás. Určite si však nenechajte ujsť voňavý chlebík z miestnej pekárne, chutný obed z miestnej reštaurácie či občerstvenie po namáhavej fyzickej aktivite v bufete priamo na Morskom oku.

     

 

Sobrance - Kam v okolí

Sobrance - Ako vybavíte

Sobrance - Kultúrne podujatia

Sobrance - Zdravotníctvo

Sobrance - Dôležité kontakty

Sobrance - Fotogaléria